16. 3.

16. března 2017 v 19:36 | Thanatos |  Všechno
Jsem v pohodě, celou dobu. Šla jsem se projít do lesa a jen tak stála a pozorovala koloběh života, těžko říct, jak dlouho. Dostatečně dlouho. Uvědomila jsem si pár věcí a byla šťastná. A pak jsem začala brečet. Smutkem, steskem… ale vím, že to nebylo špatně v pravém slova smyslu toho slova, bylo to zkrátka přirozené. Možná je vše přirozené a možná je důležité nechat plynout věci, tak jak jsou. Snažím se. A je to opravdu v pořádku. Ale zvrtne se to v tu chvíli, kdy si uvědomím, že se mi vrací určitý druh myšlenek. Takový řetězec, předem daný. V tu chvíli se má iluze bezpečí a pohodlí rozbíjí na miliony kousků. A já se začínám bát, začínám panikařit a vyšilovat. Bojím se samoty, bojím se lidského života, jenž je tak pomíjivý. A stýská se mi. Mé srdce pláče steskem po něčem, co si má mysl nepamatuje. Ale to je v pořádku, možná ještě nepřišel čas. Usmívám se. Protože mě něco hřeje na srdci. Je to určitá vzpomínka, která není ničím jiným než pouhým teplem. Ale občas i bolí. Možná je uvnitř mě rána, která se nestihla zacelit. Rána, křičící po něčem, co by jí pomohlo se zahojit. Ale volá na špatná místa. A ta špatná místa odpovídají a trhají zbytky mé duše. Ale bude to dobrý, musí být. Protože věřím. Protože už vím, komu chci věnovat svou lásku. Lesu, nikoliv člověku nebo něčemu, co se mi ho snaží připomínat. Ale podaří se mi to?


...

Jen tak stát a naslouchat tichu
které vlastně vůbec není ticho
je to šelestění tisíce slov
a v jednom mohutném výkřiku
jsem porozuměla všemu

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keeble Keeble | E-mail | Web | 29. dubna 2017 v 18:12 | Reagovat

Les tě donutí ho milovat. Les je víc než jakákoliv lidská bytost. Les nemluví, a přesto si s ním rozumíš. Les je to všechno, co lidem v životech chybí a nedokážou to pojmenovat. Něco, co utiší všechen křik i následné nežádoucí odpovědi.
Dá se říct "Přeji ti les"?

2 smartly smartly | Web | 3. ledna 2018 v 23:38 | Reagovat

Lesy sú úžasné. Teda za predpokladu, že v nich nestretneš človeka. Alebo pozostatky jeho existencie.

Napriek uvedenému, keď sa ma pýtajú, prečo neverím v Boha, v mágiu, alebo v univerzálnu zemskú dušu Geu, odpovedám vždy rovnako. Ja chcem veriť v človeka.

Every creature in this world dies alone?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama